Pirana Saldırısı | Splash Attack | 4+ Yaş
Pirana Saldırısı | Splash Attack | 4+ Yaş
Pirana Saldırısı | Splash Attack | 4+ Yaş

Pirana Saldırısı | Splash Attack | 4+ Yaş

İndirim Oranı : %10 İndirim
Fiyat : ₺799,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺719,23(KDV Dahil)
:

 

İÇİNDEKİLER - 10 adet ahap balık - 2 adet ahap zar - 1 adet torba - oyunun kuralları  

OYUNUN AMACI 3 adet balığı YAKALAYIP sonra da YİYEN ilk oyuncu olmak.

 HAZIRLIK Oynayacağınız alana 9 adet renkli balığı, kılçıkları aşağıda olacak ekilde yerleştirin. Kırmızı aç piranayı balık sürüsünün ortasına yerletirin (ekil 1).

 OYUN  İlk oyuncunun kim olacağına karar verin. İlk oyuncu her iki zarı da atar. Tüm oyuncular hızlı bir ekilde zarlarla eleen (renk ve desen açısından) balığı YAKALAMAYA çalıır.

Örneğin; eğer zarlardan birisinin üzerinde mavi renk diğerinde kare var ise balık sürüsü içinden üzerinde kare desenler olan mavi renkli balık yakalanır (ekil 2). Yakalanan balık yakalayan oyuncunun önüne kılçıkları AŞAĞIYA gelecek ekilde konur. Bir sonraki oyuncu aynı ekilde zarları atar. Tüm oyuncular tekrar eleen balığı yakalamaya çalıırlar. Yakalanan balık yakalayan oyuncunun önüne kılçıkları AAĞIYA gelecek ekilde konur. Ancak eğer zarlar daha önce yakalanmı bir balıkla eleirse bu balığı yakalamı olan oyuncunun PİRANA diye bağırıp piranayı diğer oyunculardan önce yakalamaya çalıması gerekir! Eğer bunu baarırsa  daha önce yakalamı olduğu balığı kılçıkları ÜSTE gelecek ekilde çevirir (ekil 3). Artık bu balık YENMİŞ tir ve bu oyuncuya aittir. Ancak baka bir oyuncu kırmızı aç pirinayı ilk yakalarsa yakalanmı olan bu balık oyun alanına tekrar yerletirilir (ekil 4). Not: Zarlarla eleen daha önceden yakalanmı balığı gören herhangi bir oyuncu da PİRANA diye bağırabilir.

 Not: Eğer bir oyuncu zarlar daha önceden YENMİŞ olan bir  balığı gösterdiğinde piranayı kaparsa bu oyuncu elindeki bir balığı oyun alanına geri koyar. Eğer hiç balığı yoksa bir Şey yapılmaz.  

 OYUNUN SONU İlk olarak 3 adet YENMİ balığa sahip olan oyuncu oyunu kazanır (ekil 5).  

HIZLI OYUN Küçük oyuncular yakaladıkları balıkları doğrudan kılçıkları üste gelecek ekilde çevirirler. Bu ekilde 3 balığı toplayan oyunu kazanır.   Not: ekilleri renkli olarak kitapçıkta görebilirsiniz. 

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR