Menu
Sepetim

Genel Kültür Oyunları

Genel Kültür Zeka Oyunları Hakkında Tüm Merak Edilenler

 

Hepimizin çokça merak sahibi olduğu genel kültür zeka oyunları ile ilgili merak edilenleri cevaplayacağız. Genel kültürü arttıran bütün zeka içerikli oyunların elbette faydasının olduğu söylenebilir. Bu nedenle hem çocuklar hem de yetişkinler için büyük öneme sahip olan bu oyunların oynanması da tavsiye edilir.

 

Genel Kültür Nedir?

 

Hemen her çeşit bilgiye dair kazanımların içerisinde bulunduğu öğrenimlerden biridir. Bununla gelen genel kültür zeka oyunları da mevcuttur. Genel kültür kişiden kişiye, milletten millete değişiklik gösterebilir kimsenin de genel kültüründen dolayı yargılanmaması gerekir.

 

Genel Kültür ve Zeka İçerikli Oyunlar Nasıl Oynanır?

Şöyle söyleyebiliriz ki genel kültür ve zeka oyunları farklı olabilir. Bu nedenle oynadığımız oyuna göre farklı şekillerde oynama stillerinden de bahsedebiliriz. Bunlar genelde bazen bir bulmaca çözmek şeklinde kendini gösterse de bazen kaçış planı, soru sorma platformu da olabilir.

 

Genel Kültür ve Zeka Oyunları Tercih Edilmeli mi?

 

Bu tür oyunlar tercih edilip zekayı geliştirme imkanından faydalanabiliriz elbette. Sonrasında daha farklı oyunlar tercih edebiliriz. Genel kültür ve zeka oyunlarının tercih edilme sıklığı da oldukça fazladır denilebilir. Bu nedenle çoğu kişi tarafından oynanma imkanı bulunabiliyor. Genel kültür oyunlarında en çok sevilen şey oyunların farklı farklı türden olması ve alışkanlıkların dışına çıkması elbette.

 

Genel Kültür ve Zeka Oyunlarının Faydaları Nelerdir?

 

Genel kültür ve zeka oyunlarını oynamanın pek çok faydası vardır.


Mesela bunlar;

 

  • Arkadaş grubu içerisinde de oynanabilir
  • Oynanmıyorsa bile arkadaş içerisinde konuşulacak bir oyun olabilir
  • Zeka ve strateji kabiliyetlerini geliştirerek kişiye farklı bakış açıları kazandırabilir
  • Alternatif olarak değerlendirilebilir
  • Vakit geçirecek oyunlardan biri olabilir
  • Farklı alanlara ilgi duymamızı sağlar

 

Gibi nedenlerden dolayı tercih edebiliriz. Böylece sonrasında da farklı oyunları deneme fırsatı bulabiliriz. Bu gibi oyunlar ile strateji yapımızı değiştirebilir, olaylara farklı bir açıdan bakabilir veya bilgi kazanabiliriz. Neticede her oyunda farklı bir bakış açısı kazanmasak da bilgi edinebiliriz.

 

Oyun Seçimi Neye Göre Yapılmalıdır?

 

Oyun seçimlerimizi kendi isteğimiz doğrultusunda yapmalıyız. Bu da bize istediğimiz oyunu oynayabilme imkanını verir. Sonuçta istediğimiz oyunu seçtikten sonra o oyundan ne kazanacağımıza bakmalıyız. Genel kültür ve zeka oyunlarında da elbette istediğimiz ve kazanabileceğimiz pek çok şey var. Mesela bilgi bunlardan biridir. Bu oyunlarda aldığımız bilgileri belki pratikte pek çok yerde bile kullanabiliriz.

 

Oyunlarda bu tür şeylerin elbette ki pek çok yararları vardır bu bilgilerin oyunlarda kullanımı da çok önemlidir. Genel kültür ve zeka oyunlarına bu açıdan farklı bir gözle bakabiliriz. Bilginin çok farklı alanlarda kullanıldığı özellikle günümüz dünyasında bu tür oyunların faydasını göz ardı edebilmemiz mümkün değildir. Bu da bizi oyundan çok farklı bir noktaya götürebilmekte, hiç tahmin etmediğimiz olaylar yaşayabilmekteyiz.

Lider Çiftçi | Tarım Teknolojileri Oyunu 8+ Yaş Lider Çiftçi | Tarım Teknolojileri Oyunu 8+ Yaş
-37 %
     Bu gönderiyi Instagram'da gör           Sezen Yiğit Zeka Oyunları (@fibroidanne)'in paylaştığı bir gönderiLider Çiftçi Tarım Teknolojileri OyunuDünyayı Kurtarmak İçin herkes..
189,90 TL 119,00 TL Vergiler Hariç:100,85 TL
Türkiye Genel Kültür Ve Dikkat Oyunu | Türkiye Oyunu 6+ Yaş Türkiye Genel Kültür Ve Dikkat Oyunu | Türkiye Oyunu 6+ Yaş
-25 %
     Bu gönderiyi Instagram'da gör           Sezen Yiğit Zeka Oyunları (@fibroidanne)'in paylaştığı bir gönderiTürkiye Dikkat Ve Genel Kültür OyunuBirlikte vakit geçirmenin en eğ..
79,90 TL 59,90 TL Vergiler Hariç:50,76 TL
Atatürk Bilgi Kutusu Oyunu | 6+ Yaş Atatürk Bilgi Kutusu Oyunu | 6+ Yaş
-9 %
Atatürk'ün Hayatı Türkiye Cumhuriyeti Devletinin Kuruluşu 108 Bilgi Kartı 456 Soru   ..
99,00 TL 89,90 TL Vergiler Hariç:76,19 TL
Flip The Fun | Kelime Oyunu 6+ Yaş
-15 %
     Bu gönderiyi Instagram'da gör           Sezen Yiğit Zeka Oyunları (@fibroidanne)'in paylaştığı bir gönderi Flip The Fun ile en doğru kartı atan sen olabilecek misin ?Fli..
129,90 TL 109,90 TL Vergiler Hariç:93,14 TL
İsim - Şehir | Yeni Nesil İsim Şehir Oyunu İsim - Şehir | Yeni Nesil İsim Şehir Oyunu
-33 %
     Bu gönderiyi Instagram'da gör           Sezen Yiğit Zeka Oyunları (@fibroidanne)'in paylaştığı bir gönderi       ..
59,90 TL 39,90 TL Vergiler Hariç:33,81 TL
Brain Box Türkiye | Türkçe | Hayat Bilgisi - Sosyal Bilgiler Oyunu 7+ Yaş Brain Box Türkiye | Türkçe | Hayat Bilgisi - Sosyal Bilgiler Oyunu 7+ Yaş
-20 %
BrainBox Türkiye ile Ülkemizin her detayını öğrenmeye hazır mısınız?BrainBox Oyunu; 7 Bölge ve 81 ilimizi kapsamaktadır. Türkiye, büyüleyici bir tarihe ve kültüre sahip muhteşem bir ülkedir.Her kart Türkiye'nin farklı bir bölgesini ve ilini kapsar. Bu oyunla Ülkemizin tarihi,co..
149,90 TL 119,90 TL Vergiler Hariç:101,61 TL
Brain Box İcatlar - Türkçe | Hafıza Kart Oyunu 7+ Yaş Brain Box İcatlar - Türkçe | Hafıza Kart Oyunu 7+ Yaş
-20 %
     Bu gönderiyi Instagram'da gör           Sezen Yiğit Zeka Oyunları (@fibroidanne)'in paylaştığı bir gönderi Ampul, telefon, internet ağı ve hatta poşet çaylar icat edilmeseyd..
149,90 TL 119,90 TL Vergiler Hariç:101,61 TL
Dixit ( Hayalini Anlat) | Hayal Gücü Oyunları Dixit ( Hayalini Anlat) | Hayal Gücü Oyunları
-16 %
 Her resim bir hikaye anlatıyor - bakalım sizin resminiz ne hikaye anlatacak?Dixit hayal gücünüzün hikayeyi ortaya çıkarıverdiği hoş resimler içeren yaratıcı bir tahmin çalışmasıdır. Ödül almış bu oyunda oyuncular rakiplerine blöf yapmak ve hikayenin hangi resimle eşleştiğini tahmin etmek iç..
319,90 TL 269,90 TL Vergiler Hariç:228,73 TL
Çekirdek Zeka Hikaye Küpleri XL | Dil,Konuşma ve Yaratıcı Yazma Oyunu Çekirdek Zeka Hikaye Küpleri XL | Dil,Konuşma ve Yaratıcı Yazma Oyunu
-43 %
    Bu gönderiyi Instagram'da gör           Sezen Yiğit Zeka Oyunları (@fibroidanne)'in paylaştığı bir gönderi..
69,90 TL 39,90 TL Vergiler Hariç:33,81 TL
Atasözünü Bul Akıl Oyunu 3- 4 Kelimelik | Atasözü Kartları
-25 %
Atasözünü Bul Akıl Oyunu Kartı çek Atasözünü Bul ve Zile Bas.. Bakalım Kaç tane atasözü bulup,puanları toplayacaksın?3-4 Kelimelik Atasözleri yer almaktadır.Kazanımları: Sosyal Zekayı Geliştirir. Hayal gücünü Geliştirir Sıradışı Düşünme Becerisi Kazandırır ..
59,90 TL 44,90 TL Vergiler Hariç:38,05 TL
Atasözünü Bul Akıl Oyunu 5-6 Kelimelik | Atasözü Kartları
-25 %
Atasözünü Bul Akıl Oyunu Kartı çek Atasözünü Bul ve Zile Bas.. Bakalım Kaç tane atasözü bulup,puanları toplayacaksın?5-6 Kelimelik Atasözleri yer alır.Kazanımları: Sosyal Zekayı Geliştirir. Hayal gücünü Geliştirir Sıradışı Düşünme Becerisi Kazandırır ..
59,90 TL 44,90 TL Vergiler Hariç:38,05 TL
Rory'nin Hikaye Küpleri - Klasik - Hediyelik (Rory's Story Cubes- Classic) Rory'nin Hikaye Küpleri - Klasik - Hediyelik (Rory's Story Cubes- Classic)
-11 %
 Yeni, Yepyeni....!Rory'nin Hikaye Küpleri yepyeni asılabilir ambalajı ile karşınızda. Hayal gücünüzü harekete geçirmeye hazır mısınız? 9 Küp 54 Resim 10 milyon kombinasyon Sınırsız sayıda hikayeBu oyunun sırrı çok düşünmemek. Resimlere hızlıca bakıp konuşmaya başl..
139,90 TL 124,90 TL Vergiler Hariç:105,85 TL
Rory'nin Hikaye Küpleri - Eylemler - (Rory's Story Cubes - Actions) | 4+ Yaş Rory'nin Hikaye Küpleri - Eylemler - (Rory's Story Cubes - Actions) | 4+ Yaş
-11 %
Rory'nin Hikaye Küpleri Eylemler, şimdi yeni ambalajı ile karşınızda! Bu set dil öğretiminde çok etkilidir. Ayrıca diğer herhangi bir set ile karıştırarak da oynayabilirsiniz. Eylemler setindeki 54 resim en sık kullanılan fiiller üzerine kurulmuştur.Rory'nin Hikaye Küpleri oyunu üzerinde ha..
139,90 TL 124,90 TL Vergiler Hariç:105,85 TL
Bilmecelerle İlk Kelimelerim | Bi Kutu Oyun Bilmecelerle İlk Kelimelerim | Bi Kutu Oyun
-33 %
Uzman gözetiminde hazırlanan Bilmecelerle İlk Kelimelerim oyununun bilmeceleri titizlikle çalışılmış ve her biri dikkatle seçilmiştir.Bilmeceler çocukların bilişsel gelişimi ve dil gelişimine katkı sağlayacak oyunlar ve kazanımlarla birlikte sunulur. Takım oyunu oynama şekli ile de aile içi ..
59,90 TL 39,90 TL Vergiler Hariç:33,81 TL
Bir Günüm - Daily Routine | İngilizce Eğitimi Bir Günüm - Daily Routine | İngilizce Eğitimi
-20 %
Bir Günüm ; “Daily Routine”,  “Bir Günüm” görsel set, gün içi yapılan aktivitelerin resimlenmesi ile oluşmuştur. Türkçe ve İngilizce metinler ile hazırlanan “Bir Günüm” seti, çocuk yaşamında bir gün boyunca yapılanlar ve yapılması tavsiye edilen 50 görselden oluşmuştur.Nasıl Oynanır?  ..
49,90 TL 39,90 TL Vergiler Hariç:33,81 TL
Bay Bilmiş Kutu Oyunu | Samatlı Bay Bilmiş Kutu Oyunu | Samatlı
-27 % Stokta Yok
Bay BilmişBay Bilmiş ! Size Meydan Okuyor.Bakalım onun kadar bilgili ve hazırcevap mısınız?Onu dikkatle Dinleyin Sorduğu sorulara cevap verin ve süre bitmeden sıranın diğer oyuncuya geçmesi için kafasına bastırın.Oyunu size BAY BİLMİŞ anlatacak..Dikkatle Dinleyin çünkü sabırsız B..
299,00 TL 219,00 TL Vergiler Hariç:185,59 TL
Brain Box Dünya - Türkçe | Hafıza Kart Oyunu 6+ Yaş
-20 %
Machu Pichu'nun nerede olduğunu biliyor musunuz? Ya da Yeni Zelandalıların adının hangi kuştan geldiğini? BrainBox Dünya bu dünyanın sunduğu en iyi şeyleri gösteren çok güzel çizilmiş 71 adet kart içermektedir.Oyunun amacı bir kartı 10 saniye inceledikten sonra karta bakmaksızın atılan zarın bel..
149,90 TL 119,90 TL Vergiler Hariç:101,61 TL
Huch! & Friend Terra Oyunu | Türkçe Huch! & Friend Terra Oyunu | Türkçe
-17 %
Dünya Hakkında Harika Bir Genel Kültür Oyununa Ne Dersiniz?Dünya uzun zamandır incelenmektedir...  ... örneğin Keops Piramidi‘nin yüksekliği nedir? En yaygın olarak konuşulan ana dil hangisidir? Tropikal Yağmur Ormanları nerededir? İlk dünya kupası nerede ve hangi yılda yapılmıştır? En ..
359,90 TL 299,90 TL Vergiler Hariç:254,15 TL
Gösterilen: 1 ile 22 arası, toplam: 22 (1 Sayfa)